top of page
  • Editor

Güneş enerji sisteminin ömrü ne kadardır?

Güncelleme tarihi: 10 May


Güneş panelleri, güneş enerjisi sistemi
Güneş enerji sisteminin ömrü ne kadardır?

Güneş enerji sisteminin ömrü ne kadardır?


Güneş enerjisi sistemlerinin ömrü 25-40 yıldır.


Tabii bu ömür boyunca sistemi ayakta tutmak için gerekli şartları şöyle sıralayabiliriz:


1. Öncelikle tesisinizin ihtiyacını belirlemek için mühendislik hizmeti alın. İlgili sözleşmeyi yaparak hukuki sorumlulukları belirleyin. İlgili elektrik projeleri ile tesisinizin 25-40 yıllık rapor ve planlarını üretin.


2. Birinci sınıf malzeme kullanın. Mühendislik şirketinizi, güçlü markaların malzemelerini kullanmaya yönlendirin. Çünkü yıllar boyunca örneğin panel üreticinizden, garanti ve servis hizmeti alacağınızı unutmayın. Tek seferlik ithal edilmiş ya da yarın ithalatçısını bulamayacağınız ürünleri kullanmayın.


3. Mühendislik ve birinci sınıf malzemeyi kullandıktan sonra en önemli şey kaliteli işçilik hizmeti aldığınızdan emin olmaktır. Kötü işçilik hiç tahmin etmeyeceğiniz sonuçlara neden olacaktır. Bir gün panelleri havada uçarken görmek istemezsiniz.


4. Son olarak takip ve bakım... Siteminizde arızalı panellerin stringden çıkarılıp yenilenmesi gerektiğini unutmayın. Enerji takip programıyla enerji üretiminizi takip etmeyi hayatınızın bir parçasına dönüştürün. Bakım ise yıllık panel temizliğinden ibarettir. Ve son derece basittir.Uzman mühendislik ve 1. sınıf güneş enerjisi kurulumları için SolarKonsept'e ulaşabilirsiniz.
Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page