top of page

Ecoflow tiny house - bağ evi güneş enerjisi sistemi nasıl kurulur?

Bildiğiniz gibi ülkemizde tiny house ve bağ evlerinde güneş enerjisi sistemlerine yoğun bir talep bulunmaktadır. Sistemin kapladığı yer, kurulumda profeyonel bir güneş enerjisi - paneli uzmanı bir ekibe ihtiyaç duyulması, jel akülerin kullanımından kaynaklı memnuniyetsizlik, ülke çapında profesyonel ekip sayısının çok düşük seviyede bulunması çeşitli sorunlar yaratmaktadır.


SolarKonsept elektrik mühendisleri yaklaşık 1 yıldır Tiny House ve Bağ Evleri için, Lego gibi kolay kurulabilir, uzman güneş enerjisi personeline ihtiyaç duymayan ve fakat enerji devamlılığı güçlü bir kendin kur sistem tasarlamakla uğraşmaktaydı.


Sonunda aradığımız Lego gibi kurulabilir sistemi kurduk. Tabii ki bu sistemi kurabilmek için mucize ürün Ecoflow taşınabilir güç kaynağını sistemimizin merkezine koyduk.
EcoFlow Tiny House - Bağ Evi güneş enerjisi sisteminin diğer kurulumlardan farkı ne?


Yerden tasarruf: Lityum pil, inverter, koruma sigortaları, enerji kontrol cihazı gibi tüm aksamın ve güneş enerjisi panosunun Ecoflow taşınabilir güç kaynağı içinde toplanmış olması. Ve tüm bu sistemin bir çanta boyutlarında olması. Sistemimizin kalbini oluşturuyor.


Kolay Kurulum: Uzman bir güneş enerjisi ekibine ihtiyacınız kalmamaktadır. Lego gibi hazırladığımız sistemi sök tak şeklinde monte edebileceksiniz. Bu sistemi 1-2 kişi bir günde kurabilirsiniz. Sadece sistemin evinizin panosuna bağlantısını yapmak için bir elektrikçi çağırmanız yeterli olacaktır. Kurulum talimatnamesi tüm süreci size açıklayacaktır. Ayrıca kurulum günü bir elektrik mühendisimiz görüntülü arama ile aşama aşama kontrol edecektir.


İş Güvenliği: Sizin için hazırladığımız Tiny House Bağ evi paketleri düz zemine, yer seviyesine yerleştirilecek konstrüksiyon sistemine sahiptir. Dolayısıyla çatıda çalışma için gerekli olan yüksekte çalışma belgesine sahip personel ihtiyacı ve çatıda çalışma ile ilgili riskler ortadan kalkmış olacaktır.


Enerji Takibi: Kullandığımız ürün Ecoflow sayesine sisteminizin anlık enerji üretimi ve tüketimi takip edebilecek istediğiniz durumda enerji tüketimini kontrol etmek için istediğiniz cihazınızı devreden çıkarabileceksiniz. (Ecoflow ekranında üretim tüketim görünmektedir. App) Bu arada Tiny House - Bağ evinizde bulunan tüm cihazlarının elektrik tüketimlerini ölçmüş olacaksınız.


1. Sınıf Malzeme: Ecoflow bildiğiniz gibi dünya çapında üne kavuşmuş, Tüm sektörün geleceğini bugünden belirlemiş bir markadır (Ecoflow sayesinde bundan beş yıl sonra neredeyse tüm alanlarda güneş enerjisi kullanımının sadece bir çanta boyutunda - taşınabilir akıllı güç ünitesi ve bir kaç panelle çözüleceğini artık biliyorsunuz. Hatta bugünden kullanmaya başlıyorsunuz. Ayrıca kullandığımız panerller 12-15 yıl garantili 1. sınıf yerli panellerdir. (HT, CW, Arçelik) Bu noktada panellerin yaygınlığı, teknik servis imkanları gibi birçok noktayı göz önünde bulundurunuz.


Ecoflow tiny house - bağ evi güneş enerjisi sistemi nasıl kurulur?


Ecoflow tiny house - bağ evi güneş enerjisi sistemi, ecoflow güç kaynağı, güneş panelleri ve panelin üzerine yerleştirileceği konstrüksiyonun yap sök şekilde birleştirilmesiyle kurulur.. Kurulumu son derece basittir. 1 günde tamamlanabilir Lego gibi bir kurulumdur. Sadece size gönderdiğimiz talimatnameyi uygulayarak 1-2 kişi kurabilir. Kurulum esnasında bir elektrik mühendisimiz aşama aşama kontrol edecektir.


Sadece kurulumunu yaptığınız sistemi tiny house - bağ evinizin ana panosuna bağlamak için bir elektrikçi çağırmanız gerekecektir.


Satın almadan önce mutlaka SolarKonsept_ten bir elektrik mühendisiyle sisteminizin uygunluğunu görüşmeniz gerekmektedir. Ayrıca paketinizi satın aldıktan sonra SolarKonsept'ten bir saatlik bir eğitim alabilirsiniz.


Eğer teknik konularda kendinizi pek yetenekli görmüyorsanız sistemi panoya bağlaması için çağırdığınız elektrikçiden 1 günlük hizmet bedeli karşılığında sistemi kurmasını isteyebilirsiniz.


Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar


SolarKonsept tarafından projesi hazırlanmış olan tiny house - bağ evi sistemleri sadece off-grid olarak tasarlanmıştır. Sistemin kurulacağı evin şehir elektrik şebekesiyle hiçbir bağlantısının olmaması gerekmektedir.


Paketlerimiz yer seviyesine kurulum öngörülerek hazırlanmıştır. Çatınıza panel kurmak istediğiniz takdirde şehrinizde uzman bir güneş paneli kurulum ekibi bulmanız gerekmektedir.


Kullanılabilir cihazlar kısıtlanmıştır.PAKETLERİMİZ:


Çamaşır makinesi gibi büyük güçlü cihazlar dahil tüm cihazları çalıştırır.


Buzdolabı, aydınlatma ve tv telefon gibi elektronik cihazları çalıştırır.


Aydınlatma ve telefon tv gibi elektronik cihazları çalıştırır.


Yukarıda belirttiğimiz gibi taşınabilir güç kaynaklarıyla oluşturduğumuz sistemler düşük enerji tüketimi olan çok küçük tüketici noktalarına uygundur. Villanızın ya da müstakil evinizin tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere bir sistem kurmak istiyorsanız SolarKonsept'i arayarak Ecoflow Güç Kitleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page